Maria Rubinke (f. 1985)
Uden titel (Trofæ), ca. 2009–10. Usign. Porcelæn med dekoration i rødt. Samlet H. 55. B. 20. D. 21.
Proveniens: Hans Alf Gallery, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020