1949/​830

Svensk design

Bordlampe af messing med justérbar skærm, afbryder på base. Delvist mærket Asea. H. 28.

Brugsslitage. Ridser, mærker og hak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 3. december 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

17 bud

1.550 DKK
1.500 DKK
1.450 DKK
1.400 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK