1822/702
Kjell Engman (f. 1946)
Skulptur af klart glas i form af blyant, spids matteret og med flerfarvet glas. Sign. Atelje Kosta, K. Engman, delvist utydeligt nummereret. Unik. H. 26,5.
Enkelte overfladeridser.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
36 bud