2014/245
Kaffestel af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, aks og insekter, bestående af ti dele. 19. årh. (10)
Bestående af kaffekande, sukkerskål og 8 par kopper.
Mindre slitage på guld. Uregelmæssigheder fra produktionen.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag