2022/77
Miniature Louis XVI kommode af sortmalet egetræ. 18. årh.s slutning. H. 45. B. 54. D. 25.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere bemalet.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag