12114/196
F. Larsen-Særsløv (f. Særslev v. Kalundborg 1870, d. Gentofte 1942)
Hedelandskab. Sign. monogram. Olie på plade. 18,5×26,5. Indrammet.
Afskalninger og krakeleringer. Stifthuller i pladen. Behov for rensning.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag