1947/​850
Dansk sølvsmed: Cocktailkande af klart glas med montering og røreske af sterlingsølv med drueklaser og blad i relief. (2)

Be­skriv­el­se

Cocktailkande af klart glas med montering og røreske af sterlingsølv med drueklaser og blad i relief. Stemplet DGH, 6, Sterling Denmark. Kande: H. 23,3. Ske: L. 28. Ske vægt 66 g. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 19. november 2019

Sølv ▸ Moderne sølv

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.550 kr.

17 bud

1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
(Autobud) 1.150 kr.
1.100 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.