1947/850
Dansk sølvsmed
Cocktailkande af klart glas med montering og røreske af sterlingsølv med drueklaser og blad i relief. Stemplet DGH, 6, Sterling Denmark. Kande: H. 23,3. Ske: L. 28. Ske vægt 66 g. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud