872/235
Directoire canapé af bemalet træ, svungne sider udskåret med ornamentik, nyeligt polstret og betrukket med blåt silke. Frankrig, 18. årh.s slutning. H. 87. B. 148. D. 67.
Proveniens: Den franske skuespillerinde Isabelle Adjani.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag