1624/82
Dansk maler, 19. årh
Parti fra Bornholm med udsigt mod Hammershus. Usigneret. Olie på lærred. 39×51.
Beskrivelse rettet 04.06.16.
Mindre krakeleringer. Minimale retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 13. juni 2016
Vurdering
Hammerslag