1949/​8609

Thomas Sohka (, Skt. Petersborg)

Russisk flødekande af sølv. Thomas Sohka, guardein Dmitri Ilich Tverskoi 1842, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. Vægt 220 gr. H. 11,5. L. 16.

Mindre aldersslitage, bl. a. få ridser og mærker.

Russisk tema, 5. december 2019

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK