1949/8609
Thomas Sohka (, Skt. Petersborg)
Russisk flødekande af sølv. Thomas Sohka, guardein Dmitri Ilich Tverskoi 1842, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. Vægt 220 gr. H. 11,5. L. 16.
Mindre aldersslitage, bl. a. få ridser og mærker.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag