12015/​34

Poul Cadovius (f. 1911, d. 2011)

Susanne Fjeldsøe Mygge

Cirkulært bord med trompetformet fod af aluminium, top overfladebehandlet med koldhærdet isocyanat emalje, prydet med fugle og ornamentik. Sign. Mygge. Model 631. Udført og mærket hos CADO. H. 70. Diam. 140.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK