2004/189
F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901)
Portræt af herre med gråt skæg. Sign. F. C. Lund Kjøbhvn 1888. Olie på lærred. 72×61.
På blændrammen udstillingsetiket.
Mindre krakeleringer og minimale retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag