1950/729
Dansk møbeldesign
Cirkulært udtræksbord af massivt pitchpine med to tillægsplader. Udført hos C.F. Christensen, Silkeborg. 1970–80erne. H. 71. Diam. 122. L. 224. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nuanceforskel på tillægsplader
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag