Anette Harboe Flensburg (f. Kolding 1961)
“Attempt to cross a line”, 2016. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 75×50. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Andersson Sandström, Stockholm / Umeå, Sverige (label på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021