1839/718
Piero Fornasetti (f. 1913, d. Milano 1988)
Figur af porcelæn i form af liggende kat, dekoreret med blomster i polykrom glasur. Udført og stemplet hos Fornasetti, Milano, Italien. H. 12. L. 30.
Nogle få minimale overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud