1709/517
Fulvio Bianconi (f. Padua 1915, d. 1996)
“Forato”. Vase af ravfarvet glas overlagt med blåt og klart glas. Udført og syrestemplet hos Venini Murano, Italia. Udført ca. 1950. H. 29.
Alders- og brugspatina, herunder nogle mindre overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag