2004/366
Et par franske jardinièrer af delvis forsølvet metal, støbt med rocailler, blomster og bladværk, indsatse af zink og messing. Mærket Déposé 103. Rococoform. 19. årh. H. 14. L. inkl. hanke 35. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Slitage på forsølvning. Bladranke ved den ene hank knækket. Den ene indsats loddet, den anden med små brud på kant og bund.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud