2118/920
Dansk møbeldesign
Et par justérbare lænestole af fyrretræ. Løse hynder i sæde og ryg betrukket med dybthæftet blomstrede uld. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud