1409/1705
Bakke af udskåret træ, plade prydet med perlebroderi med roser og ornamentation. 19. årh.s slutning. H. 5. L. 57. B. 28.
Revne i træplade. Kant forskubbet ved samlinger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 27. februar 2014
Vurdering
Hammerslag