2443/​2053

Dobbeltkapslet lommeur i kasse af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af metal. Hvidemaljeret urskive med arabertal og små sekunder. Original æske medfølger. Ø 50 mm. Uret vejer ca. 79 g. 20. årh.s begyndelse.

Kapsel graveret med initialer samt inskription på støvkapsel. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

818051 (Autobud) 5.000 DKK
898252 5.000 DKK
818051 4.600 DKK
999018 4.400 DKK
846622 (Autobud) 4.200 DKK
999018 4.000 DKK
846622 3.000 DKK