2124/231
Viggo Langer (f. Leipzig 1860, d. Rungsted 1942)
Landskab med åløb ved Gundsømagle. Sign. Viggo Langer 1924. Olie på lærred. 68×85.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 221, 1968 nr. 135.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag