William Heinesen (f. Thorshavn 1900, d. sst. 1991)
Figurkomposition. Sign. William Heinesen, E.A. Litografi i farver. Bladstørrelse 60×76. Uindrammet. EFTERSENDES FOR VORES REGNING HVIS FUNDET FØR 24 MARTS. ELLERS REFUNDERES KØBER. SIP
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
29 bud