Anatolij Timofeevich Zverev (f. Moskva 1931, d. sst. 1986)
En efterårsskov. Sign. kyrillisk AZ 81. Olie på malepap. Bladstørrelse 70×51. Uindrammet.
Proveniens: Svensk privatsamling.
Behov for let overfladerensning. Minimale afskalninger og krakeleringer. Lettere ujævne kanter. Enkelte tegnestifthuller.
Russisk tema, 7. december 2020
34 bud