1946/​451
Schatz: Tre sæt skibsure og barometre af messing og glas. 20. årh. Diam. 18. (6)

Be­skriv­el­se

Tre sæt skibsure og barometre af messing og glas. 20. årh. Diam. 18. (6)

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgler medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Ure ▸ Konsol-, kamin- og vægure

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

2.600 kr.

15 bud

2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.