1335/158
Italiensk skakbord af mahogni og frugttræ. Ca. 1900. H. 77. Diam. 79.
Proveniens: Adelsfamilierne Schaffalitzky de Muckadell og Holck.
Falmet. Plade lettere ujævn. Brugsslitage. Pladen kan vippes.
Ældre malerier og møbler, 26. august 2013
Vurdering
Hammerslag