1335/​158

Italiensk skakbord af mahogni og frugttræ. Ca. 1900. H. 77. Diam. 79.

Proveniens: Adelsfamilierne Schaffalitzky de Muckadell og Holck.

Falmet. Plade lettere ujævn. Brugsslitage. Pladen kan vippes.

Ældre malerier og møbler, 26. august 2013

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK