Foto endnu ikke klar
892/​1055

Fire kinesiske Bi-ringe af grøn og brunlig jade udskåret i let relief med figurer og design. Vægt 1631 gr. Diam. 17–21 cm. (4)

Prins Henriks samling del II, 2. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK
2.000 DKK
1.500 DKK