Foto endnu ikke klar
892/1055
Fire kinesiske Bi-ringe af grøn og brunlig jade udskåret i let relief med figurer og design. Vægt 1631 gr. Diam. 17–21 cm. (4)
Prins Henriks samling del II, 2. december 2019
Vurdering
Hammerslag