12027/15
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Vase af stentøj dekoreret med brun glasur med grøn/gule elementer. Usign. Udført og stemplet hos Saxbo, Danmak, 135. H. 16.
2. sortering ellers intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud