2002/844
Par væglamper med stel af patineret messing, skærme af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. 1950'erne. H. 34. L. 30. (2)
Litteratur: Louis Poulsen katalog B 61, 1950'erne.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 7. januar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|