2039/731
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Nova”. Pendel af messing. Formgivet 1963. Udført hos Fog & Mørup. H. 18. Diam. 40.
Almindelig brugsslitage, samt ridser og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
37 bud