2039/​731

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Nova”. Pendel af messing. Formgivet 1963. Udført hos Fog & Mørup. H. 18. Diam. 40.

Almindelig brugsslitage, samt ridser og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 22. september 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

2.700 kr.

37 bud

2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.600 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
(Autobud) 1.150 kr.
1.100 kr.
(Autobud) 650 kr.
600 kr.
(Autobud) 550 kr.
500 kr.
(Autobud) 480 kr.
460 kr.
(Autobud) 440 kr.
420 kr.
(Autobud) 400 kr.
380 kr.
(Autobud) 360 kr.
340 kr.
320 kr.
300 kr.