1821/​1316

Hermès

“Kelly” 28 taske af brunt box læder med gyldne spænder og nyere hængelås og uorginal rem. H. 19. L. 28. B. 12 cm. Stemplet Z. 1970.

Krakeleringer på klap. Kraftig slitage på hjørner og i siderne. Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Smykker, 23. maj 2018

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag