1742/18
Heriz tæppe, nordvest Persien. Design med geometrisk medaljondesign. 20. årh.s første halvdel. 338×258.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt carpets@bruun-rasmussen.dk
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag