2033/2006
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Quartz værk med dato. Gylden skive med forgyldte timemarkører. Monteret med senere lænke af forgyldt stål. Urets diam. ca. 35 mm. 1980erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Batteriskift påkrævet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 12. august 2020
Vurdering
Hammerslag