2031/​876

Skandinavisk møbeldesign

Rektangulært spisebord af massivt fyr. 1970'erne. H. 70. L. 194. B. 91.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Revner.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK