2426/​188

Antagelig tysk barok plakette af sølvholdigt metal drevet med obelisker, engle, kristne symboler samt antagelig frimurerinsignier og tekst på tysk i cartouche. Sign. I. Nies. Sc. 18. årh. 26×18 cm.

Aldersrelaterede spor.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

41 bud

1126799 8.500 DKK
894301 8.000 DKK
1126799 7.500 DKK
894301 7.000 DKK
1126799 6.500 DKK
848160 6.000 DKK
1126799 5.500 DKK
848160 5.000 DKK
1126799 (Autobud) 4.800 DKK
848160 4.800 DKK
1126799 4.600 DKK
848160 4.400 DKK
1126799 (Autobud) 4.200 DKK
848160 4.200 DKK
1126799 (Autobud) 4.000 DKK
966441 3.800 DKK
1126799 3.600 DKK
966441 3.400 DKK
855589 3.200 DKK
1126799 (Autobud) 3.000 DKK
848160 3.000 DKK
1126799 (Autobud) 2.900 DKK
848160 2.800 DKK
1126799 (Autobud) 2.700 DKK
848160 2.600 DKK
1126799 (Autobud) 2.500 DKK
966441 2.400 DKK
1126799 2.300 DKK
848160 (Autobud) 2.200 DKK
505060 2.100 DKK
848160 (Autobud) 2.000 DKK
829655 1.950 DKK
848160 (Autobud) 1.900 DKK
829655 1.850 DKK
848160 1.800 DKK
505060 1.750 DKK
848160 1.700 DKK
829655 1.650 DKK
848160 1.600 DKK
884466 1.550 DKK
848160 1.500 DKK