2034/142
51 hollandske fliser af fajance, dekorerede i farver med blomstermønster i ruder. 20. årh. (51)
Variationer af mønster. Enkelte afslag og afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder spor efter opsætning. En flise med reparation på hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag