1949/647
Palle Nielsen (f. København 1920, d. 2000)
Parti fra Rom. Sign. PN 69–71, 102/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 29×34.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud