2049/​746

Tom Dixon (f. 1959)

“Copper Shade”. Pendel med skærm af kobberbelagt plast. Udført og mærket hos Tom Dixon. H. 41. Diam. 45.

Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 1. december 2020

Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt