2049/746
Tom Dixon (f. 1959)
“Copper Shade”. Pendel med skærm af kobberbelagt plast. Udført og mærket hos Tom Dixon. H. 41. Diam. 45.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt