12031/​34

Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)

Fem maskekompositioner. Usign. Litografi i farver. 17×12,6. Rammestørrelse 33×24. (5)

Trykt af Hans Jørgen Brøndum i samarbejde med kunstneren på Brøndums Grafiske Værksted. 1982.

Papiret er gulnet. Folder samt enkelte mindre pletter.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK