12031/34
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Fem maskekompositioner. Usign. Litografi i farver. 17×12,6. Rammestørrelse 33×24. (5)
Trykt af Hans Jørgen Brøndum i samarbejde med kunstneren på Brøndums Grafiske Værksted. 1982.
Papiret er gulnet. Folder samt enkelte mindre pletter.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag