2132/​807

Tage Poulsen

Et par lænestole af fyrretræ, sæde med papirgarn. Udført og mærket hos GM møbler. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og mindre afslag. Papirgarn med pletter og smuds.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr

Hammerslag

5.500 kr

22 bud

5.500 kr
(Autobud) 5.000 kr
5.000 kr
(Autobud) 4.800 kr
4.600 kr
4.400 kr
(Autobud) 4.200 kr
4.000 kr
3.800 kr
(Autobud) 3.600 kr
3.600 kr
(Autobud) 3.400 kr
3.200 kr
1.550 kr
(Autobud) 1.500 kr
1.450 kr
1.350 kr
(Autobud) 1.300 kr
1.250 kr
(Autobud) 1.100 kr
1.050 kr
1.000 kr