2414/530
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Møde på savannen”. Sign. Scherfig 1968, 158/270. Litografi i farver. Lysmål 63×46.
Litteratur: Lamberth nr. 10.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud