1247/591
Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
“Reminicenser”, 1972. Sign. Helge Ernst; betegnet, betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 100×73.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 20. november 2012
Vurdering
Hammerslag
10 bud