2415/166
Mexicansk kande af sterlingsølv, balusterformet korpus, svungen hank. Juventino Lopez Reyes, 20. årh. Vægt 942 g. H. 29,5 cm.
Minimal alders- og brugsslitage, inkl. mindre ujævn base.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag