905/126
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Aftenhimmel over Skagen. Sign. M. A. Olie på lærred. 20×32.
Proveniens: Helga Anchers dødsbo auktion, Bruun Rasmussen auktion 193, 1966 nr. 66.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag