2035/9051
Needle point tæppe i klassisk fransk Aubusson stil med central medaljon udført i pastelfarver. 20. årh.s slutning. 428×344.
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
enkelte mindre synlige pletter.
Avening Court, del 1, 24. august 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud