1721/​1584

Kaminur af patineret metal støbt med figur i form af panter, urskive af hvid emalje med arabertal, base af grøn marmor. Sign. T. Cartier. 20. årh.s. begyndelse. H. 29. L. 42. D. 12.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. To optræksnøgler og pendul medfølger.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK