2009/​1132

Bent Exner (f. Hald ved Viborg 1932, d. Pandrup 2006)

Turkisring af delvis lueforgyldt sterlingsølv prydet med cabochonslebne turkiser. Front ca. 21×30 mm. H. 12 mm. Str. 58.

Æske medfølger

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 26. februar 2020

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK