1416/160
Semiantikt Tehran tæppe, Persien. Medalliondesign. Usædvanlig størrelse. Ca. 1950. 285×149.
Mindre slitage på kanter.
Ældre malerier og møbler, 14. april 2014
Vurdering
Hammerslag