2439/1549
Et par store glaslysekroner med 24 lysarme i to etager monteret til el., behængt med prismer i kæder. 20. årh. H. 130. Diam. 130. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Bruun rasmussen garanterer ikke for at den elektriske installation er funktionsdygtig. De imiterede sterinlys af hvid plast er meget porøse, flere mangler og flere er i stykker. Æske med ekstra prismer medfølger.
Fra
i
Vurdering