2118/​666

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Fire kompositioner. Usign. Litografier i farver. Bladstørrelse 23×22. (4)

Litteratur: Van de Loo nr.268–271.

Undersøgt i ramme. Original stand.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 kr

Hammerslag

3.200 kr

23 bud

1053783 3.200 kr
840601 (Autobud) 3.000 kr
155109 2.900 kr
840601 2.800 kr
288897 2.700 kr
1053783 2.600 kr
840601 2.500 kr
1053783 2.400 kr
840601 2.300 kr
1053783 2.200 kr
840601 (Autobud) 2.100 kr
1053783 2.100 kr
840601 (Autobud) 2.000 kr
1053783 1.950 kr
840601 (Autobud) 1.900 kr
1053783 1.850 kr
840601 (Autobud) 1.800 kr
288897 1.750 kr
840601 (Autobud) 1.700 kr
1053783 1.650 kr
840601 (Autobud) 1.600 kr
1053783 1.550 kr
840601 1.500 kr